+90 216 593 2490

BİZİ ARAYIN 444 30 19

Kurumsal

2005 yılında kurulmuş olan firmamız EPDK'dan almış olduğu “Biodizel İşleme Lisansı” ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan almış olduğu “Çevre İzin ve Lisansı” ile Türkiye genelinde bitkisel atık yağ toplama ve geri kazanım faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul Tuzla'da bulunan biodizel tesisi ve ülke çapında toplama faaliyeti gösteren 20’den fazla ara depolama tesisi, 60’ın üzerinde araç ve 100’ü aşkın personel ile 30 bini aşkın işyerine atık toplama hizmeti vermektedir.

Bitkisel atık yağ geri kazanım sektördeki en eski ve kurumsal firma olan Kolza Biodizel, hizmet kalitesi ve yaygın toplama ağı ile sektöre yön veren kuruluştur. Kendi alanında Avrupa ülkelerine uzun yıllardır ihracat yapan bir firma olup istikrarlı bir şekilde büyüyen ihracat rakamları ile 2015 ve 2016 yıllarında ihracat ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca topladığı bitkisel atık yağların çevreye verdiği onarılmaz tahribata engel olurken bu yağlardan yenilenebilir enerji kaynağı olan biodizel üretiyor olması Kolza Biodizel’e 2017 ve 2019 yılları Karbon Kahramanı ödülünü kazandırmıştır.

Kolza Biodizel ana faaliyeti olan atık toplama ve biodizel üretiminin yanı sıra toplumdaki çevre bilincinin arttırılmasını ve döngüsel ekonomiye geçişin ne kadar önemli olduğunu başta çocuklar olmak üzere her yaştaki vatandaşa anlatma gayretinde ve sorumluluğundadır. Bu nedenle sürekli olarak gerçekleştirilen eğitimler ve sosyal sorumluluk projeleri ile bugünün yanında 20 yıl sonrası için var gücüyle çalışmaktadır.