+90 216 593 2490

BİZİ ARAYIN 444 30 19

Hakkımızda

Kolza Biodizel Yakıt ve Petrol Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.

Firmamız EPDK'dan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan almış olduğu İzin ve lisans belgeleri ile Türkiye genelinde bitkisel atık yağ toplama ve geri kazanım faaliyetlerini sürdürmekte olan sektördeki en eski, en istikrarlı ve en kurumsal firmadır. İstanbul Tuzla'da bulunan geri kazanım (biodizel) tesisi ve ülkenin dört bir yanında bulunan ara depolama tesisleri, geniş araç filosu ve yetişmiş uzman kadrosu ile ülke genelinde on binlerce işletmeye ve yüzbinlerce haneye hizmet vermektedir. Tesise kabul edilen atıklar tarihi geçmiş bitkisel yağlar (20 01 25) ve kullanılmış kızartmalık yağlar ( 20 01 26) 'dır. İstanbul Tuzla’da bulunan mevcut tesisimiz yılda 17.500 ton biodizel ve 1.850 ton ham gliserin üretim kapasitesine sahiptir.

Toplanan bitkisel atık yağlar yasal prosedüre tamamıyla uygun olarak kendi lisanslı araçlarımızla toplanıp ara depolama tesislerimizde biriktirilmekte, buralardan lisanslı kamyon ve tankerlerimizle taşınarak gerikazanım tesisimize teslim edilmekte ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının denetiminde gerikazanımı yapılmaktadır.

Firmamız toplanan bitkisel atık yağlardan elde edilen biyodizelin bir bölümünü Avrupa Birliği ülkelerindeki biyodizel firmalarına ihraç etmekte, iç piyasada ise ürünlerimiz motorine harmanlanmak üzere petrol dağıtım firmalarına satılmaktadır. Firmamız ISCC-Uluslararası İzlenebilirlik ve karbon Sertifikası’na sahiptir. Bu belgenin anlamı toplanan atık yağların, kaynağından elde edilen ürünün kullanım noktasına kadar takip edildiği ve uluslararası etik kurallara uygun olarak çalışıldığının uluslararası akredite kuruluşlar tarafından denetlendiğidir.

Ülke genelinde hizmet veren firmamız sınır kapıları dahil olmak üzere ülkenin her noktasına aynı kalitede hizmet verebilecek imkan ve donanıma sahiptir. Yaygın ve deneyimli toplama kadrosu ile 81 ilde en güvenilir ve en iyi hizmeti verme gayretindedir. Özellikle çevre ve insan duyarlılığı yüksek belediyelerle birlikte yapılan ortak çalışmalarla her geçen gün daha çok atığın toplanması sağlanmaktadır.

Firmamız ana iştigal konusu olan atıkların toplanması ve geri kazanımı faaliyetlerinin yanında birçok sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir. Sadece bitkisel atık yağların çevreye olan zararlarının anlatılması değil, çevre bilincinin oluşturulması için okullarda düzenli olarak eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar ile atıkların kaynağında ayrılması teşvik edilmekte ve bitkisel atık yağların, miktarı ne olursa olsun lavaboya dökülmemesi için kampanyalar düzenlenerek farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Sektöre yön veren bir firma sorumluluğunda her geçen gün daha çok atığın çevre ve insan sağlığına zarar vermesini önlemek, bitkisel atık yağları toplayarak, üstelik ülkemizin ihtiyacı olan çevre dostu bir yakıta dönüştürerek çevresel bir sorunu, çevresel bir avantaja dönüştürmek, bunları yaparken istihdam yaratmak, ülkemize döviz girdisi sağlamak ve çevre bilincinin gelecek kuşaklara aktarılmasında pay sahibi olmak bizlere büyük bir mutluluk ve çalışma azmi vermektedir.