Hakkımızda

2005 yılında kurulmuş olan firmamız EPDK'dan almış olduğu İŞL/3572-2/30375 nolu lisans ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan almış olduğu ÇİL-37 numaralı Çevre İzin ve Lisans ile Türkiye genelinde bitkisel atık yağ toplama ve geri kazanım faaliyetlerini sürdürmektedir. Tuzla'da bulunan gerikazanım tesisi ve ülke çapında toplama faaliyeti gösteren 14 geçici depolama alanı,38 araç ve 50'yi aşkın personel ile hizmet vermektedir. Tesise kabul edilen atıklar 20 01 25 ve 20 01 26'dır. Bitkisel atık yağlar yasal prosedüre tamamıyla uygun olarak kendi lisanslı araçlarımızla toplanıp, gerikazanım tesisimize teslim edilmekte ve hiçbir şüpheye mahal verilmeden Çevre ve Orman Bakanlığının denetiminde gerikazanımı yapılmaktadır. Tesisimizde gerikazanımı yapılan bitkisel atık yağlardan elde edilebilen ürünler,
TS EN 14213 Yakıt Biyodizeli,
TS EN 14214 Oto Biyodizeli,
TSEK 64 Tip 3 Yağlama Yağları,
TSEK 64 Tip 4 Endüstriyel Bitkisel Baz Yağlar,
Ham Gliserin ve
Asit Yağları dır.
Halihazırda tesisimizde üretilen TSEK64 Endüsriyel yağlar Avrupa ülkelerine ihrac edilerek ülkemize döviz girdisi sağlanmaktadır.

Vizyonumuz

Artan çevre kirliliği ve fosil enerji kaynaklarının doğaya verdiği zarara karşı yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygın tüketimini sağlamakta etkinlik kazanmayı gelecek nesillere karşı sorumluluğumuz olarak görüyoruz.
Ülkemizdeki biyodizel üretiminin bitkisel atık yağlardan ve yerli tarımsal altyapı ile sürdürülebileceğine inanmaktayız. Her bir litre atık yağın toplanması ve geri kazanılmasıyla her geçen gün yok olan doğal yaşama yapmış olduğumuz katkı bizlere büyük bir umut ve övünç kaynağı olmaktadır. 
 

 
 
Web Tasarımı entegresoft